Bővebb ismertető
Bestseller
A Kavalier és Clay bámulatos kalandjai és a Ragyog a hold szerzőjétőlAga Khan irodalmi díj
"Felér Chabon legsikerültebb műveihez" - New York Times
Sherlock Holmes feledhetetlen alakját idézi meg ez a rövid, de annál velősebb történet, amely Sir Arthur Conan Doyle és halhatatlan figurája emlékének adózik - Michael Chabon jellegzetes, sziporkázó humorával. A klasszikus krimi vonásait viseli magán, miközben különböző égtájak és időszakok gyökeresen eltérő történelmi tanulságait hozza közös nevezőre.
1944-ben járunk, lakik egy nyolcvankilenc éves öregúr Angliában, nem tudjuk a nevét, de a szomszédai azt rebesgetik róla, egykor híres detektív volt. Linus Steinman mindössze kilencesztendős, és nem hajlandó megszólalni. Egyetlen társa egy szürkepapagáj, és a náci Németországból menekült meg. A papagáj Linusszal ellentétben beszél, és időről időre rejtélyes számsorokkal rukkol elő. Mit jelenthetnek ezek?
Amikor bekövetkezik az elkerülhetetlen bűntény, az exdetektív, akinek szakmai érdeklődését már rég nem volt képes felkelteni semmi, váratlanul szolgálatba helyezi magát.
Michael Chabon kisregénye eredetileg 2004-ben jelent meg. Magyar fordításban először lát napvilágot.
"A gyönyör netovábbja." - New York Magazine
"Kivételes." - New York Times
"Telt és kiérlelt stiláris fényűzés." - Washington Post
Michael Chabon 1963-ban született az Egyesült Államokban. Kavalier és Clay bámulatos kalandjai című, formabontó regénye elhozta neki a világsikert, ezért a könyvért 2001-ben elnyerte a Pulitzer-díjat. A Ragyog a hold 2016-ban és 2017-ben tucatnyi díjat és elismerést kapott, így például a Wall Street Journal, a Washington Post, a New York Magazine is az év könyvének választotta. Hónapokon át szerepelt a legfontosabb sikerlistákon, pl. a New York Times és az Amazon bestsellerei közt. A kaliforniai Berkeley-ben él regényíró feleségével, Ayelet Waldmannel és gyermekeikkel. Chabon első könyve huszonöt éves korában, 1988-ban látott napvilágot, azóta írt regényt, memoárt és több kötetnyi novellát, emellett forgatókönyvíróként és producerként is aktív. Fenegyerekek című regényéből 2000-ben hollywoodi film készült, de íróként közreműködött a Pókember 2. (2004) és a John Carter (2012) című kasszasikerekben is.