Bővebb ismertető
A szerző magyar és német levéltári források alapján tárja fel a két ország kapcsolatainak történetét a húszas-harmincas évek fordulóján. Ennek az időszaknak idáig kevés figyelmet szenteltek a korszakkal foglalkozó kutatók. A munka azt bizonyítja, hogy a Weimari Köztársaság a húszas évek végétől egyre aktívabb külpolitikára tért rá Délkelet-Európában, továbbá hogy Németország behatolása a régióba a harmincas években ezt a nyitányt is felhasználta. A szerző a két ország kapcsolatainak alakulását mindvégig a politikai és gazdasági problémák kölcsönhatásában vizsgálja.