Bővebb ismertető
A Japánkert dombja a második világháború után az Állatkert és környéke törmelékeiből épült. Kezdetben a szabadtéri színpad működött rajta, amely azonban az év legnagyobb részében kihasználatlanul foglalta az egyébként is szűk területet. Helyén alakították ki a Japánkertet, és parkkönyvtárat is terveztek, amely azonban csak néhány évig működött. Az állakert 1958-ban határozta el a Japánkert létesítését. A majd tízévnyi előkészítő munka során megtörtént az egykori színpaddomb füvesítése, a domborzat kialakítása, az utak felújítása.