Bővebb ismertető
Prológus
Percek óta tompa kaparászást hallok az ajtó felől. Végül úgy döntök, megszegem a szabályt, és kimerészkedem a szobából, hogy megnézzem, mi lehet az, mert ha nem szűnik meg, abból bajunk lehet.
- Maradj itt, Tracey! - mondom a nővéremnek, és az ujjamat a számra tapasztom. Megütközve figyeli, ahogy kimegyek. O a nagyobb, de a bátrabb én vagyok.
Lábujjhegyen végiglopakodom a ház folyosóján, majd óvatosan lenyomom a bejárati ajtó kilincsét. A következő pillanatban az ölembe ugrik egy picike, virgonc, csaholó keverék kutyus. Örül a szívem, mert nekünk sosem lehet kisállatunk, ugyanakkor nagyon megijedek, és próbálom rábírni a kiskutyát, hogy fejezze be a hangzavarkeltést, nehogy felébressze a papát a délutáni álmából, mert akkor nagyon mérges lesz. Csakhogy már késő. Hallom, amint kinyílik a szüleim szobájának ajtaja, és nagy erővel a falnak csapódik. Apám véreres szemmel, feldúlt arccal közeledik felém. Fújtat, tajtékzik, dühöng.
- Mi a kurva anyádért engedted be azt a dögöt? Nem megmondtam, hogy míg alszom, kuss legyen a lakásban?! - ordít, és már ki is kapja a kutyát a karomból,
Író, újságíró és tévériporter.
Pályáját még a főiskolás évei alatt, a békéscsabai városi televíziónál kezdte, majd nem sokkal később a Magyar Televízió Navigátor című műsorának riporterévé vált, emellett sikeres női magazinoknak készített interjúkat a művészvilág képviselőivel, és hétköznapi hősökkel egyaránt. 2006-ban megszületett a kisfia, Ádám, ezt követően a mikrofont végleg a tollra cserélte. Mára a Meglepetés, a Nők Lapja Psziché és a NL Cafe rendszeres szerzője lett, emellett riportok írására tanítja a Central Médiaakadémia hallgatóit. Szabadidejében mindig is megszállottan imádott olvasni, nagy örömére mostanában könyvkritikákat ír, és könyves pódiumbeszélgetéseket is moderál.
Első regényét 2010-ben publikálta, Smink nélkül címmel, ezt követte előbb a Gyémántfiú, majd a Fényemberek trilógia. Az Athenaeum Kiadónál önéletrajzi ihletésű, lélektani, szerelmes regényével, a Hópelyhek a válladon című kötettel debütál, amely arra keresi a választ, lehet-e boldog együtt két lélekben mélyen sérült felnőtt. Mint mondja, eddig mindig mások – többnyire az interjúalanyai – történetei inspirálták, ez az első eset, hogy a saját szívét is az olvasói elé tárja. Új regénye szakmai lektora, Faragó Melinda pszichológus a kötetről így nyilatkozott:
„Ez a történet több, mint regény. Igazi lélekgyógyító írás, ami segít felismerni, ha a párkapcsolatunkban bajban vagyunk. Egy nő belső utazásának hiteles krónikája.”