Bővebb ismertető
A csillagok
»4 M
A válság őket is elérte és otthon mindenki gombóccal a torkában mászkált. Papát „fizetés nélküli szabadságra" küldték, és napok óta csak arról folyt a szó, min lehetne spórolni. Vacsora közben nyomasztó csend volt az asztalnál. Senkinek sem volt kedve beszélni.
Mama hirtelen összecsapta a kezét:
- Talpra mindenki és gyertek velem!
Zavartan követték a ház előtti apró kertbe.
- És most nézzetek fel az égre! - vezényelte a mama.
Mindnyájan felnéztek.
Az ég bársonyfekete kupolája szikrázó csillagok diadalíve volt. Szinte beleszédültek a látványba, úgy érezték, a ragyogás magával ragadja őket egy végtelen örvénybe.
Egészen kicsinyeknek érezték magukat. Szorosan átölelték egymást.
A hihetetlen látvány egészen lenyűgözte őket és lelket öntött beléjük: az egész olyan hatalmas, határtalan és időtlen volt. A szívük kinyílt és új bátorsággal telt meg. Olyan volt, akár egy óriási reklámplakát a reményről.
- A csillagok éjjel látszanak - mondta egyszerűen a mama.