Bővebb ismertető
KÖSZÖNTŐ______3
PEDAGÓGUSOKNAK PRESBITEREKTÓL
Kedves Pedagógus Barátaink!
Mi, református presbiterek szeretettel és tisztelettel köszöntjük Önöket!
A Templom és Iskola a reformáms lélekben összetartozik. A történelem folyamán templomaink mellett mindig „kinőtt" egy iskola is. A település tanítója nagy tiszteletnek és megbecsülésnek örvendett. Legtöbbször kántortanító volt, aki a templomban is szolgált. Ha ez ma már nem is általános, a református lélek mindig imádságaiban hordozta, hordozza a helység pedagógusait, mert tudta és tudja, hogy az ország jövője, a családok békéje, a másik ember iránti szeretet gyakorlata, a családokban és a tanítók szívében van elrejtve. Amikor a pedagógus becsukja az osztály ajtaját és megkezdődik a tanítás, attól kezdve ő az ország egyik legfontosabb munkása. Ebben a felelősségteljes szolgálatban egyben Isten munkatársa is lehet. Ehhez a legszebb hivatáshoz fogadják áldáskérő jókívánságainkat.
A Református Gyülekezet
képviseletében a Presbitérium pedagógusnap alkalmából ezzel a kiadvánnyal is szeretné tiszteletét és szeretetét kifejezni, és átölelni egyen-egyenként a pedagógusainkat.
Megköszönni fáradozásukat, gyermekeink iránti szeretetüket.
A sok-sok egykori tanító néni, tanító bácsi gondolatban elénk jön, akik a betűvetéstől, a különböző ismereteken át az igaz emberségre tanítottak bennünket.
Istennek köszönjük áldozatos életüket és a Szentírásból idézett áldással (Mózes N. könyve 24-26.versek) köszöntjük Önöket.
Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged!
Ragyogtassa rád orcáját az Úr, és könyörüljön rajtad!
Fordítsa feléd orcáját az Úr, és adjon neked békességet!
Amen