Bővebb ismertető
A Magyar Kommunista Ifjúsági Szövetség Központi Bizottsága 1974. április 17-18-án ülést tartott, amelyen megtárgyalta az intéző bizottság javaslatát a KISZ néhány időszerű feladatáról.
A központi bizottság ülésén részt vett Aczél György, az MSZMP Politikai Bizottságának tagja, a kormány elnökhelyettese; az elnökségben helyet foglalt Pullai Árpád, az MSZMP Központi Bizottságának titkára. A tanácskozások a kormány több tagja, valamint a megyei pártbizottságok több első titkára és az MSZMP KB Ifjúsági Bizottságának tagjai, továbbá társadalmi és tömegszervezeteink Ifjúsági kérdésekkel foglalkozó vezető munkatársai is megjelentek.