Bővebb ismertető
Előszó
A nap, amikor megtaláltam a jó szerencsémet
ÚGY 28 ÉVVEL EZELŐTT, tizenkilenc éves koromban, egy kisvárosban éltem, Észak-Idahóban. Bár egy jó munkahelyem volt, és a saját otthonomban éltem, a siker és bőség birodalmából nem túl sok jutott számomra.
A legtöbb, amit birtokoltam, a vágy volt. A vágy, hogy legyen pénzem, hogy több legyek, és hogy többet tegyek. Ez volt a bennem élő belső Milliomos az útján, hogy megjelenjen a külső világban is. Ekkortájt jött el a nap, amikor a jó szerencse rám mosolygott.
Tisztán emlékszem, egy meleg tavaszi nap volt. Sütött a nap, énekeltek a madarak, és az ég kristálytisztán ragyogott. Szombat reggel volt, és én egy helyi kerti kiárusításon keresgéltem; bár az emberek azt antik vásárnak nevezték, ez igazából csak egy hangzatos név volt a „ócskaságvásárra".
Ezen a bizonyos antik vásáron megakadt a szemem egy könyvön, melynek a legfigyelemreméltóbb és legérdekesebb címe volt: Gondolkodj és gazdagodj! Egy ilyen címmel és egy 10 centes árcédulával nagyon gyorsan meg is vettem. Aznap délután, amint elkezdtem olvasni, úgy tűnt, hogy egy arannyal teli kincsesládát találtam.
Ezelőtt sosem olvastam vagy hallottam ezt az in-