Bővebb ismertető
Kötéstábla / borítója kopott
A huszadik századot "őszülő évszázadnak" is nevezik: a népesség csökkenése és az átlagos élettartam növekedése elöregedő társadalomképet mutat. Az utóbbi évtizedekben az öregedésről felhalmozódott orvosi és társadalmi ismeretek gyakorlatban való felhasználását látja szükségesnek a gerontológus szerző, aki életét tette fel az idősgondozás megszervezésére és az időskorúak egészségi állapotának javítását célzó - a WHO által is támogatott - program megvalósítására. Vallja, mindenki életvitelével is felelős azért, hogy hosszú boldog éveket tölthessen egészségben családja és szűkebb környezete körében.