Bővebb ismertető
Szerkesztői üzenet...
A tudás veszélyes! A már-már szállóigévé vált mondat elhangzásakor sokszor bele sem gondolunk, miért mondjuk. Ha pedig vesszük a fáradtságot, hogy elgondolkodjunk rajta, először egy kicsit zavarba jövünk magunk előtt. Miért is lehet veszélyes az, ha valaki tud? Hiszen ha egy embernek minél nagyobb a tudása, akkor - mondjuk - annál okosabb. Ha egy ember okos, akkor arra felnéznek a kevésbé okosok. De akkor miért veszélyes a tudás? Ekkor hirtelen - mintegy mentő ötletként - előkerülnek a különböző akciófilmek, krimik és ehhez hasonló témájú alkotások emlékei, ahol ha valaki többet tudott, mint amennyit "szabadott volna", máris értelmet találhat-e mondat.