Bővebb ismertető
Kedves Olvasó!
Szeretettel köszöntöm a 2006. esztendő Karcagi Kalendáriumának kezdő oldalain, bizakodva abban, hogy csakúgy, mint a korábbiak, úgy ez a kötet is kellemes és hasznos olvasmányt jelent mindazok számára, akik lapjait forgatják.
A mögöttünk lévő esztendő volt Magyarország Európai Uniós tagságának első teljes éve. Ki-ki mérlegre teheti, belátása szerint, hogy várakozásai teljesültek-e vagy sem, életkörülményei, életszínvonala javult-e, netán változatlan maradt, vagy kilátásai rosszabbá, mindennapjai nehezebbé váltak.
Hogy Karcagnak mit hozott a 2005-ös esztendő, és mit várhatunk a jövendőtől? Látható, hogy az önkormányzatok helyzete jelentősen romlott, de míg máshol iskolabezárásokra, elbocsátásokra került sor, mi ezt még ki tudtuk védeni.
Bizakodással tekintek a 2006-os év elé, hogy mindazokat a szolgáltatásokat tudjuk biztosítani, melyeket megszoktunk városunktól és intézményeinktől.
Annak idején, 2-3 évvel ezelőtt kérdésként merült fel, hogy ha úgymond nem kormánypárti városvezetés kerül megválasztásra, akkor képes lesz-e fejlődési pályán tartani a települést, képes lesz-e teljesíteni a lakossági elvárásokat, csakúgy, mint a választási ígéreteket.
Nos, az már látható, hogy az elmúlt időszakban megújult a 4-es főút és a Gyarmati út, pályázaton nyertesek voltunk a kórház gépműszer- állományának gyarapítása terén csakúgy, mint a reumatológia kialakításánál és a belső úthálózat felújításánál.
Biztatóak reményeink arra, hogy a kormány immáron elfogadta - a különböző ellenkezések dacára - a kórházi felújítás folytatását, és számíthatunk arra, hogy a munkálatok ez évben megkezdődnek.
Mindezekből látható, hogy az önkormányzati háttér teljesítőképes és megbízható. Mindkét dolog fontos, hiszen jelen világunkban számtalanszor látjuk a megbízhatatlanságot és az alulteljesítést, a nemtörődömséget és a felelőtlenséget.
Én kívánom azt, hogy itt a Nagykunságban, annak fővárosában Karcagon, a szavak régi értelmében vett komolyság és a közügyek korrekt és felelősségteljes megközelítése fémjelezze napjainkat.
Legyen a Kalendárium mindezen dolgok krónikája is, csakúgy, mint ahogy foglalja magába a műfaj klasszikus hagyományait, és mindezáltal szolgáljon maradandó olvasmány- élményként!
Dr. Fazekas Sándor