Bővebb ismertető
Homolya Dávid: Fél évezred lenyomatai a besztercei Prause-orgonán
A jótékony tűzvész
A besztercei (Bistrita, Bistritz) evangélikus templom tornya és tetőszerkezete súlyos károkat szenvedett a 2008-ban bekövetkezett tűzeset miatt. 2009-ben komoly nemzetközi összefogással megkezdődhetett a helyreállítás- A szerencsétlen helyzet napjainkra szerencsére fordult: a templom szakszerű restaurálása folyamatban van, ám nemcsak a templomépületet restaurálják, hanem annak régi berendezési tárgyait is. 2013-ban a besztercei szász evangélikus közösség, valamint az ún, HOG (Heimatortsgemeinschaft, a kitelepült szászok szervezete) az orgona restaurálásáról, illetve annak finanszírozásáról is határozott. A szakértői feladatok ellátásával, mint az erdélyi orgonavilágban járatos organológust, az említett szervezetek, engem tiszteltek meg.