Bővebb ismertető
Kérdés az olvasóhoz. Biztosra veszem, sokan vállvonogatva, csodálkozva vagy gúnyos mosolylyal fogadják, ha megkérdezem tőlük, gondolkodtak-e már az élet értelmén?
Akadnak természetesen egyesek, akik szomorú kérdéssel felelnek: Az én életem értelme? Nem tartok még ott, hogy életemnek mélyebb értelmet adhassak. Már annak is örülök, ha meg tudok élni. Vajjon kinek van ereje és kedve eltünődni az élet értelmén, ha naponta nyolc órát kell az irodában vagy a gép mellett töltenie!
A gondtalanul élők és gazdagok pedig - feltéve, hogy egyáltalában belemennek egy ilyen "ostoba" kérdés megvitatásába - azt mondják, hogy életük célját betöltötték, mert hiszen gyermekeket neveltek fel és vagyont szereztek számukra...