Bővebb ismertető
Utazni, a világot felfedezni nagyszerű dolog - mára szinte az életünk részévé vált. Közhelynek tűnhet az a mondás, hogy napjainkra megszűntek a távolságok: bárhová eljuthatunk néhány óra alatt a korszerű, gyors közlekedési eszközök - a repülő, a vonat, az autó - segítségével. Azt azonban, hogy tudunk a világ távolabbi tájairól, népeiről, bátor, elszánt utazó elődeinknek köszönhetjük. Ők azok, akik gyakran embert próbáló körülmények között - életük kockáztatásával - vállalkoztak arra, hogy felfedezzenek ismeretlen területeket, népeket, s ezáltal kapcsolatot teremtsenek földrészek és kultúrák között. A magyar földrajzi felfedezők és világjárók - Benyovszky Móric, Kőrösi Csoma Sándor, Magyar László, Batkay Ervin, Kittenberger Kálmán, Reguly Antal, Teleki Sámuel, Vámbéry Ármin, Stein Aurél, Almásy László, Germanus Gyula és társaik -, akikről ez a könyv szól, életükkel példamutató cselekedeteikkel nagyban hozzájárultak Földünk megismeréséhez, a népek és civilizációk közeledéséhez. "Szeretném, ha az egész világ vélem utazna, s mindent látna, amit én látok" - Xántus János szép szavai kísérjék az olvasót e kötet olvasása közben. Könyvünk érdekfeszítő időutazásra hív, amelyben korabeli fotók, tárgyi emlékek, továbbá az utazók és a felfedezők által bejárt tájak képei segítenek.