Bővebb ismertető
1935-ben születtem Budapesten. Egy évet végeztem az ELTE magyar nyelv- és irodalom karán. 1954-ben Kínába küldtek, ahol 1961-ben a Pekingi Egyetem kínai nyelv- és irodalom karán szereztem diplomát. Hazatérve egy évtizeden át a Hopp Ferenc Kelet-ázsiai Művészeti Múzeumban, majd két évtizeden át a Társadalomtudományi Intézetben dolgoztam, ahol a kínai társadalom és politika kérdéseivel foglalkoztam. A rendszerváltás után szabadúszóként folytattam. Az elmúlt évtizedekben számos kínai témájú írásom és fordításom jelent meg. A "Diák voltam Pekingben" szintén önéletrajzi jellegű írásom. Betegségem két éve kerekesszékbe kényszerített. Polonyi Péter