Bővebb ismertető
A SYFY sorozata alapjául szolgáló kisregény és további öt, magyarul korábban nem olvasható történet!
Az Éjvadász nevű űrhajó különleges küldetést teljesít. A volkrin nevű idegen fajt keresi, ami a korai legendák és feljegyzések alapján az egyik legrégebbi értelmes faj a világűrben, azonban még senki nem találkozott velük. Most azonban a hajó kis felfedezőcsapata biztos nyomra akadt: egy volkrin hajó helyzetéről szereztek tudomást, és kitartóan tartanak felé, át a sötét örvényeken, az ürességen és a végtelen némaságon. Az útjuk hosszú és mindentől elszigetelt, ráadásul idővel furcsa dolgok és megmagyarázhatatlan halálesetek történnek. A legénység tagjai paranoiával átszőtt, kétségbeesett nyomozásba kezdenek, mielőtt felőrölné őket a totális őrület.
Az Éjvadászok George R. R. Martin sokak számára ismeretlen sci-fi oldalát mutatja be egy pattanásig feszült rémtörténeten keresztül, amit saját szavaival úgy jellemez, hogy a Psycho az űrben. Az 1980-ban írt, Locus- és Seiun-díjakkal kitüntetett, és Hugo-díjra jelölt kisregény Martin egyik legjobb tudományos-fantasztikus története, amelyből nemrég televíziós sorozatot is forgattak. A mű új fordításban található a kötetben, egy kisregény (A Féreg Házában) és további négy novella társaságában, melyek korábban nem jelentek meg magyarul. Mind Martin Ezer világ nevű sci-fi univerzumában játszódnak, ami a Trónok harca világraszóló sikere óta háttérbe szorult, pedig nem kevésbé eredeti és izgalmas történetek helyszíne.
Tartalomjegyzék:
A Greywater-állomás személyzete (Men Of Greywater Station)
Éjvadászok (Nightflyers)
Csillaglány (Starlady)
Az üvegvirág (The Glass Flower)
A Féreg Házában (In The House Of The Worm)
Sötét, sötét alagutakban (Dark, Dark Were The Tunnels)
George R. R. Martin művei
George Raymond Richard Martin, amerikai író, forgatókönyvíró.
1948. szeptember 20-án született a New Jersey államban található Bayonne-ban. Leginkább fantasy, horror, és science fiction műfajban alkot.
Martin nagyon fiatal korában kezdett írni. Első művei rémtörténetek voltak: a környékbeli gyerekeknek adta el fillérekért, általában ő maga olvasta fel őket.
Később rajongója (és gyűjtője) lett a képregényeknek; a Fantasztikus Négyes 20. számában megjelentették az akkor középiskolás író levelét. Ez volt az első „írása”, amely nyomtatásban megjelent, és nagy hatással volt rá. A levél keltette reakciók hatására kezdett különböző rajongói magazinoknak írni.
1975-ben feleségül vette Gale Burnick-et. Négy év múlva, 1979-ben elváltak, gyermekük nem született.
A hetvenes évek első felében novellákat írt, több Hugo- és Nebula-díjat is nyert. Első regénye, a Dying of the Light, 1977-ben jelent meg. 1979-től főállású író.
1986-tól kezdett dolgozni szerkesztőként a Wild Cards című osztott világ antológián. A történetek egy olyan világban játszódnak, ahol a második világháború befejezése után felüti fejét egy vírus, amely súlyosan eltorzítja akiket megfertőz, illetve néhány ritka esetben különleges képességekkel ruházza fel őket.
A sorozathoz a szerkesztői munkán túl, maga Martin is hozzátett történeteket, amelyek közül soknak a telekinetikus képességekkel megáldott Thomas Tudbury volt a főszereplője.
1996-ban jelent meg a A Jég és tűz dala című sorozatának első kötete, a Trónok harca. A sorozat óriási sikert ért el, a negyedik kötet (Varjak lakomája) első helyezést ért el a New York Times és a Wall Street Journal könyveladási listáján is.
A könyvsorozat megfilmesítésének jogát az HBO nyert el, 2007-ben jelentették be, hogy tévésorozatot fognak belőle készíteni.